
Кухня - це серце дому. Тут ми не тільки готуємо їжу, а й ведемо філософські бесіди про сенс буття, заливаємося сльозами над нарізаною цибулею і влаштовуємо північні рейди на холодильник. Саме тому до вибору кухонного гарнітуру варто підходити серйозно. Щоб після покупки не виявилося, що ваші мрії розбилися об реальність, ось кілька речей, які потрібно знати заздалегідь.
1. Виміряйте, або запросіть майстра
Зробіть заміри кухні рулеткою, якщо ж не впевнені у власних замірах - запросіть майстра від магазину (при замовленні ця послуга безкоштовна). Якщо заміряєте самі - уважно врахуйте всі кути, виступи, розетки, труби та габарити техніки. Тому що якщо холодильник виявиться на кілька см більшим за габарит у інструкції (а у нас таке було), отримаєте проблеми при монтажі, що буде прикро і для вас і для нас.
2. Матеріал має значення
Якщо питання ціни першочергове, обирайте ДСП (до речі, є вологостійкі ДСП, які не так боїться води). Фарбований МДФ більш практичний, але дорожчий від ДСП орієнтовно на 30-50% . Дерево виглядає розкішно, але може «дихати», тобто розширюватися та стискатися залежно від вологості приміщення.
3. Фурнітура вирішує все
Здавалося б, яка різниця між звичайними петлями та доводчиками? Або для чого фурнітура прихованого монтажу якщо і звичайна нормально служить? Але скажемо вам так, хороша фурнітура - це запорука комфортного користування кухнею: міцна, надійна, та з якою не грюкають двері і яку не потрібно буде підкручувати за пару місяців користування кухнею.
4. Колір і покриття: не ведіться на всі тренди
Темно-сірі фасади виглядають шикарно, поки ви не спробуєте приготувати першу страву. Вони збирають відбитки пальців швидше, ніж детектив на місці злочину. Матові поверхні дійсно більш практичні за глянцові, але можуть бути примхливими у догляді. Одна порада від постійного клієнта нашого магазину - покрити фасади воском для авто - несподівано, але з захисним шаром прибирати фасади набагато простіше.
5. Робочий трикутник: основа ергономіки
Кухня має спрощувати процес готування їжі а не навпаки. Холодильник, плита і мийка повинні утворювати так званий «робочий трикутник». Якщо між цими точками треба бігати марафон, ваші кулінарні амбіції швидко перетворяться на замовлення доставки.
6. Додаткові місця зберігання — це не розкіш, а необхідність
Завжди здається, що ви не накопичуватимете тисячі контейнерів, каструль і баночок з приправами. Але через рік ви стоїте перед шафою, не знаєте де прилаштувати кухонне приладдя, і шкодуєте, що не замовили ще одну висувну шухляду, або вищі верхні ящики. Плануйте місце для всього заздалегідь.
7. Монтаж — це окрема історія
Встановлення навіть «кухні мрії» може перетворитися на жахіття, якщо її встановлюватимуть «майстри за оголошенням», або знайомий знайомого який колись комусь збирав, що працює за принципом «і так зійде». Краще вибирати перевірених професіоналів, це хоч і дорожче та ви будете спокійні, що віддали монтаж в надійні руки.
В завершенні
Придбання кухонного гарнітуру - це як шлюб: вибирайте з розумом, щоб потім не довелося терпіти. Уважно плануйте, обирайте якісні матеріали, не ведіться на "красиві відео з інстаграм", радьтеся з менеджером, враховуйте для зручного користування свій зріст, зручне планування особисто для себе. І пам’ятайте: кухня має бути не просто гарною, а такою, де вам буде комфортно жити і готувати. Успіхів у виборі!
Ваша Домотека.