1. Перше і основне, це колір фасадів. Серед актуальних кольорів пастельні матові відтінки, різновиди сірого, блакитного, деревоподібні декори (наприклад, вінтажний корабельний дуб) який чудово поєднується з матовими однотонними декорами.
Якщо сірі кольори вам не до смаку, рекомендуємо звернути увагу на натуральні кольори:
м'ята, слонова кістка, ніжний персик, пудра, кашемір, ванільне морозиво та інші. А якщо не боїтеся сміливих рішень, спробуйте королівський Смарагд.
В поєднанні з золотими відтінками (освітлення, змішувач/ фурнітура латунь) кухня виглядатиме дорожче своєї вартості. Так само вигідно темні та пастельні кольори фасаду поєднуються з чорною фурнітурою.
2. Придбайте витяжку та модуль під неї в один рівень з верхніми фасадами. Є два варіанти:
- вбудована витяжка (вона в середньому на 800-1000 грн. дорожча за телескопічну) але вигляд того вартує. Вбудовані витяжки ховаються в ящик, їх видно тільки якщо зазирнути під ящик.
- телескопічна витяжка + ящик під неї, який коротше інших верхів на 4 см, разом з витяжкою ящик закінчується в одну лінію з іншими.
Таким способом немає "розриву" між модулями, кухня йде рівною гарною лінією.
3. Обирайте техніку та мийку одного кольору.
Набагато гармонійніше виглядатиме техніка як "з одного набору" тобто, одного кольору. Виключення, якщо верхні фасади білі/беж - і витяжка беж буде зливатися з кольором фасаду. Але не завжди.
Практика доводить, що краще брати однотонний комплект. Тим більше, наразі існує настільки великий вибір різно- бюджетних мийок, наприклад сталеві в чорному кольорі. Які доступніші за гранітні, але сталь є сталь.
4. Якщо вже згадали про мийки, порада №4. Придбайте комплект мийка+змішувач, вигода очевидна. В порівнянні з придбанням окремо мийки+змішувача+дозатора та інших аксесуарів, ви заощаджуєте від 1 тисячі і більше. В залежності від моделі/розміру/матеріалу.
Рекомендуємо до вибору комплекти мийок за чудовими цінами.
5. Стільниця. Гарно виглядає масивна стільниця 38 товщини на основі ДСП.
Але останні кілька років не менш популярною є компакт-плита. Оскільки бюджетною її не назвеш, то меблярі пропонують аналог з вологостійкими властивостями. Основа плита ДСП (16 або 18 мм) на яку наноситься шар пластику. Цей варіант дорожчий за знайому більшості стільницю на основі ДСП,
але вдвічі-тричі дешевший за вартість компакт плит, нині популярних серед дизайнерів інтер'єру.
6.Якщо ви обираєте кутову кухню, варто звернути увагу на сполучну планку (на фото вона з'єднує дві стільниці). Часто фабричні планки єдиного кольору - алюміній. Але більш гарно на темних/сірих стільницях виглядає планка саме чорного кольору (особливо коли в кухні є чорна фурнітура, техніка). Вони в таку ж вартість як і алюмінієві.
7. Пристінний борт (або плінтус). Раніше без нього не могли уявити монтаж кухні.
Але скажімо відверто, бортики надто масивні та вже роблять кухню не сучасною, на жаль.
Деякий час тому ми почали використовувати міні-бортики (сліми, висотою 1,5 см). Але з часом і від них відмовились.
Силікон звичайний прозорий або чорний герметик справляється з завданням герметизації не гірше (а навіть і краще) за бортик.
8. Верхні ящики.
- дорожче виглядають високі (92 см і вище) секції, або ящики "під стелю"
- якщо висота приміщення дозволяє, і ви обрали високі верхні модулі, а відстань між верхом і стелею ще залишається, радимо не встановлювати карниз (дсп/мдф-планки) особливо, якщо кухня темних кольорів.
Залиште простір вільним та встановіть стрічку-підсвітку. Це візуально зробить вигляд кухні "легшим" в порівнянні з цоколем-планкою над верхами.
Так само практичною є підсвітка, яка встановлюється під нижніми ящиками.
9. Скляні вітрини повернулися в тренди і доступні до замовлень у фабричних кухонь з доступною ціною. Рекомендуємо до вибору кухні Світ Меблів та Віп-Майстер, у яких є ця опція.
10. Стінова панель /або фартук. Вигідніше виглядатиме одним суцільним полотном. Якщо обираєте практичну плитку, радимо обирати кахлі шириною від 60 і більше см. Економний варіант, це мдф-плита 10 мм однотон, або під текстуру каменю, виглядатиме стильно і сучасно.
Не варто використовувати в кухні відразу декілька "активних" кольорів та принтів. До прикладу, якщо обрали пастельні фасади, тоді стільницю/або фартук можна зробити з акцентом (темний, з принтом та ін.).
Наразі є багато онлайн-конструкторів, де ви самостійно можете набрати кухонні модулі/змінювати колір фасаду, стільниці, стінової панелі, для того щоб полегшити процес вибору та визначитися з гамою на набором.
Приємного вибору!
Ваша Домотека.