Гранітні мийки. Як обрати?



Гранітна мийка, не тільки довговічне, а й естетичне придбання. Вона буде часто контактувати з водою, продуктами, що можливо фарбують, та ін. Саме з цих причин варто віднестися до вибору з увагою та відповідальністю.


Зовнішній вигляд. Мабуть, немає не гарних мийок з граніту. Тут критерій вибору лише один - що подобається особисто Вам + функціональність.
А про колір варто поговорити докладніше. Для гарного комплекту варто дотримуватися загальної кольорової гами кухні.

Поєднання. Як завжди, вдало виглядає мийка в один тон або колір зі стільницею. При цьому часто змішувач замовляється такого ж кольору, як і мийка. Але оригінально виглядає поєднання чорних мийок із змішувачем із хрому (за умови, що на кухні є ще фурнітура в тон). І звичайно, гарно зі світлими мийками поєднується латунь, бронза, патина.


Ще вдало виглядає мийка не в тон стільниці, але наприклад, що збігається за кольором: з кольором техніки, фасадів, кухонного фартуха.
Історія налічує безліч прикладів поєднання чорної варильної поверхні із сірою витяжкою, та з бежевою мийкою. Ми рекомендуємо зупинитися на одному-двох основних кольорах для техніки і прив'язуватися з кольором кам'яної мийки або до техніки, або до кольору стільниці. Таким чином, Ви отримаєте гармонійний інтер'єр кухні та захоплення від своїх гостей.


Гарантія. Виробники мийок із граніту надають різні гарантійні терміни. У середньому термін служби таких мийок становить від 10 років. Терміни різні та залежать від складу виробу (натуральний або штучний камінь). До речі, мийки зі штучного каменю чудово показують себе в експлуатації. Не бояться продуктів, які здатні фарбувати та краще зберігають колір.



Гігієнічність. Мийки з натурального чи штучного каменю однаково проходять етапи нанесення захисного гігієнічного складу. Безпечні при контакті із харчовими товарами. За технологією виробництва (згідно з ГОСТ) мийки в обов'язковому порядку обробляються спеціальними засобами. І цей спосіб виключає появу на поверхні бактерій.

Якщо вода з високим валентним складом (наприклад, зі свердловини), рекомендуємо придбати спеціальний м'який засіб для миття гранітних мийок. Засіб можна придбати у найближчому господарському магазині. В такому разі не виникає неприємний наліт від води, не вбирається запах.


Міцність. Багаторічний досвід виробників мийок показує, що мийки зі штучного каменю приблизно вдвічі стійкіші до механічних пошкоджень. Це цікаво, адже ми звикли думати, що натуральне завжди краще. Але не в цьому випадку.
Якщо трапиться, що важкий посуд вислизне з рук і впаде в мийку, ви можете не перейматися.


Порада. Якщо на мийці виникли подряпини, цю неприємність легко усунути. Обережно потріть пошкоджене місце не сильно зернистим наждачним папером. Папір відполірує мийку і надасть їй початкового вигляду. «Зернистість» паперу виберіть відносно глибину подряпини.


Температура. Не варто ставити на (або «в») гранітну мийку гарячий посуду відразу з плити. Це стосується і стільниць із каменю. Завжди користуйтеся підставками під гаряче. І хоч гранітні мийки витримують температурний режим, але це правило збільшить термін користування.


Функціональність. Мийки з двома чашами надзвичайно зручні, наприклад, для очищення фруктів, розморожування продуктів із холодильника.

Вдалим рішенням для невеликої кухні буде 1-чашева мийка стандартного діаметру 50 см. А якщо розмір кухні дозволяє, зверніть увагу на мийки з двома чашами та широким крилом.


Догляд. Бажано по можливості протирати мийку від скупчення води та жиру. Якщо немає бажання часто прибирати краплі води, рекомендуємо колір мийки з неоднорідним малюнком (крихта, вкраплення) або оберіть світлі тони.



В завершенні. Обов'язково перед замовленням проконсультуйтеся зі спеціалістом магазину. І для більшої впевненості у своєму виборі, прочитайте відгуки в інтернеті. Ми живемо під час покупок онлайн. Не приймайте вибір поспіхом, або спираючись лише на привабливу ціну. Виберіть перевіреного виробника, і мийка служитиме щонайменше 10 років!


Обрати гранітну мийку можна за посиланням. Вдалого вибору!